08.05.1935 – 14.05.1935 Drobné příspěvky
„První políbení“ v hereckém obsazení. Pro nový český film producenta Julia Schmitta, který začíná rež. V. Slavínský natáčet do pátku na Barrandově ve stavbách arch. Št. Kopeckého, byli dále angažováni: Antonie Nedošínská, V. Ferbasová, Ela Nollová, Franta Paul, K. Hradilák, Ferdinand Hart, Eman Fiala a Richard Branald. Film natáčí operatér V. Vích, výpravu má A. Reichmann, hudbu komponuje Josef Dobeš a produkci vede Josef Stein.“ (P)
„Premiéra: 23. srpna 1935“ (DFA)
„Bydýlko“ a tři mladé dívky. Ve Vachově „Bidýlku“, které bude zfilmováno za režie V. Wassermanna, budou úlohy tří mladých dívek obsazeny filmovými zjevy, které budou vybrány až po výsledku předběžných zkoušek.“ (P)
„Film nebyl natočen“ (DFA)
„Jiřina Štěpničková v „Jedenáctém přikázání“. V Šamberkově klasické veselohře „Jedenácté přikázání“, kterou bude režírovat Mac Frič pro Elektafilm, bude hrát úlohu Emy Jiřina Štěpničková. (P)
„Premiéra: 30. srpna 1935“ (DFA)
„Pozdní láska“ již příští týden. V pondělí synchronizuje skladatel Stelibský nový film rež. Kubáska „Pozdní láska“, který vyrobil v hostivařských ateliérech Rudolf Vančura. Film bude předveden zájemcům a tisku v první polovině příštího měsíce, ale premiéru bude mít až na podzim.“ (FTK)
„Premiéra: 7. června 1935“ (DFA)
„Plnovous L. H. Struny.“ „A Život jde dál… ” „a člověku rostou vousy”, říká rezignovaně L. H. Struna, který hraje hlavní úlohu v tomto filmu. Ty vousy nosí totiž střídavě s malým přestávkami, plné 2 roky. Je to pěkně, hustý plnovous, který stejně zdárně rostl pod jihoslovanským sluncem předloni, jako letos v žáru lamp v barrandovských ateliérech. Teď si snad Struna konečně oddechne. Film „A život jde dál …” bude nejbližších dnech dokončen — a Strunův filmový plnovous zmizí definitivně zásluhou nůžek a břitvy.“ (P)
„Premiéra: 18. října 1935“ (DFA)
„Služka, která ve filmu zestárne. V Šamberkově klasické veselohře „Jedenácté přikázáni” vystupuje také služka Františka, mladé 18leté děvče. Ve stejnojmenném filmu bude Františka asi 50letá a její úlohu bude hrát paní Bečvářová z Městského divadla na Vinohradech.“ (P)
„Premiéra: 30. srpna 1935“ (DFA)
„Dobrý kumpán Golem” s Voskovcem a Werichem. Scenárista Formen pracuje již s Voskovcem a Werichem na jejich novém filmu „Dobrý kumpán Golem”, který bude natočen v létě v produkci A-B v barrandovských atelierech v české a franrouzské verzi. Z úspěšné revue Osvobozených zůstanou jen 2 hlavní osoby; celý děj bude nově zpracován podle historických pramenů jako veselá persiffáž z doby rudolfinské. Film bude Natočen s velkým nákladem a výpravou; v ateliéru budou postaveny uličky staré Prahy a historické komnaty na Pražském hradě.“ (P)
„Film „Golem“ byl realizován pouze ve francouzské verzi. Film byl natočen podle motivu Voskovce a Wericha, napsali Adnré P. Antoine a Julien Duvivier. Režie: Julien Duvivier. – Premiéra: 14. února 1936 – Za český štáb: hráli: Truda Grosslichtová a Ferdinand Hart; stavby: Štěpán Kopecký; kamera: Václav Vích a Jan Stallich; hudba: Josef Kumok a jiní.
Formen = F. Formen je pseudonym pro Jiří Voskovec, Jan Werich, Václav Wasserman, Martin Frič“ (DFA)
„Pro zrušení licenčních poplatků. Poslední číslo Filmového kurýru přináší výzvu k výrobcům českého filmu, aby pracovali pro odstranění licenčních poplatků při zvukové výrobě, které značně zatěžují kalkulaci a omezují exploitační možnosti českého filmu.“ (FTK)
Kinorevue 37/1935 (215-217)
v původním jazyce a stylistiky