„Julius Schmitt odchází z AB. Obchodní rada Julius Schmitt odpouští 1. ledna 1935 místo ředitele akc. spol. AB, oddělení pro obchod filmy. Nadále však zůstává spolupracovníkem a členem správní rady. Rozhodnutí řed. Schmitta stalo se předmětem přátelských úvah ve spol. AB, které podle všeho povedou k převodu půjčovny AB na odcházejícího ředitele. Řed. Julius Schmitt je spoluzakladatelem AB a Elektafilmu, a proto jeho rozhodnutí má živý ohlas v čsl. filmovém světě. Firma, pod kterou obchodní rada Schmitt bude se zabývati výrobou a exploitací filmů, není dosud konstituována a všechny dosud publikované kombinace jsou nesprávné. – Potud oficiosní zpráva. Že příčiny Schmittova odchodu byly hlubší a důvody vážnější, ukáže blízká budoucnost.“
(FK)
„Další film s Vlastou Burianem. Po velikém obchodním úspěchu filmu „Kapitán Korkorán“ je očekáván další film s Vlastou Burianem, který bude natáčen v říjnu, s velkým zájmem. O námětu bude pevně rozhodnuto co nejdříve a uvažuje se zatím o zfilmování německé frašky „Zlaté tele“, české veselohry Mottla a Melíška „Král o tom neví“ a Longenovy „Žebrák-milionář“.
(FTK)
Film, který se nakonec natočil s Vlastou Burianem byl „Nezlobte dědečka“ podle divadelní hry E. A. Longena „V tlamě velryby“
(DFA)
„A. Nedošínská a rež. Slavínský do Ameriky. Na jaro připravuje ředitel Schmitt velký český film z česko-amerického prostředí, jehož děj se odehrává v Československu, Chicagu a New Yorku. Pro film s prozatímním titulem „Bohatá teta z Evropy“ je vyjednáváno s Vladimírem Slavínským a A. Nedošínskou, kteří již dali zásadní souhlas k odjezdu do Amariky, kam s nimi pojede také český operátér.“
(FTK)
Žádný film z podobnou tematikou jsem nenašel – nezrealizovaný projekt. Jedinou zmínku Amerika a Nedošínská je z roku 1937, kdy natočily pozdrav krajanům do Ameriky „Pozdrav filmařů krajanům do USA“.
(DFA)
Kinorevue 05/1934 (97-98)
v původním jazyce a stylistiky